Formální žádost Applu o povolení fotografování v Oslu zarazil norský Národní bezpečnostní orgán (NSM). "Fotografie s takovou mírou přesnosti by mohly poskytnout informace o bezpečnostních opatřeních, která přitom mají zůstat utajena," vysvětlil rozhodnutí ředitel NSM Oyvind Mandt norskému deníku Aftenposten.

Podle novinářů se norské vládě nelíbí letecké fotografování strategických budov armády nebo ředitelství zpravodajské služby.

Mandt připomíná, že pro Norsko je důležitá kontrola materiálů získaných na jeho území. Norské společnosti tak s povolením letecké fotografie pořizovat mohou. Strategické oblasti ovšem musí být vyobrazené v horší kvalitě.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.