Z izraelské věznice v Ramle se domů vrátí první skupina palestinských vězňů. Izrael tak chce ukázat dobrou vůli před dalším kolem mírových jednání. Jde o 26 osob, které si odpykávaly dlouhé tresty za útoky proti Izraeli. Míroví vyjednávači se sejdou ve středu v Jeruzalémě za přítomnosti amerického prostředníka.

V rámci usnadnění mírových rozhovorů mají Izraelci osvobodit celkem 104 osob, a to na čtyřikrát. V první skupině byli odsouzenci zatčení mezi lety 1985 a 2001. Mnozí dostali dlouhé tresty buď za útoky na Izraelce nebo za vraždy palestinských informátorů. Část z nich se vrátí na západním břeh Jordánu a část do pásma Gazy.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.