V roce 2011 čelilo Japonsko jedné z největších přírodních katastrof ve své historii. Nedaleko pobřeží vypuklo zemětřesení o síle 9 stupňů Richterovy škály, které téměř smetlo Japonsko z mapy světa. Vlna, kterou otřesy vyvolaly, sahala až do výšky 37,9 metru. Hlavní japonský ostrov Honšú se pohnul o 2,4 metru oproti původní poloze.

Jedna z nejdražších katastrof

Ačkoliv bylo Japonsko dobře připraveno z předchozích let, vlnolamy na valící se masu vody nestačily. Přírodní živel měl skoro 21 tisíc obětí na životech, většinou šlo o lidi v seniorském věku. Škody se vyšplhaly až do výše 210 miliard dolarů, což z japonské tsunami dělá jednu z nejdražších přírodních pohrom.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.