Z japonské jaderné elektrárny Fukušima Daiiči, poničené přílivovou vlnou tsunami v roce 2011, uniklo 300 tun vysoce radioaktivní vody. Jde o zatím největší únik z některé ze stovek skladovacích nádrží elektrárny.

Podle společnosti Tepco, která elektrárnu provozuje, kontaminovaná voda unikla z ocelové skladovací nádrže. Společnost zatím neví, jak a kudy voda vytekla, ale má podezření, že se tak stalo přes ventil vedoucí do odtokového koryta kolem nádrže.

Mluvčí Tepco Masajuki Ono řekl, že uniklá voda se vsákla do půdy poté, co jí většina přetekla přes bariéru z pytlů s pískem kolem nádrže.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.