Syrští generálové desetiletí budovali protileteckou obranu kvůli hrozbě izraelského útoku. Možná už ve čtvrtek budou sledovat, jak americká armáda rychle ničí jejich práci.

Útok se pravděpodobně omezí na potrestání syrské vlády za použití chemických zbraní. "Asi nepůjde o údery, které by změnily rovnováhu sil," myslí si bezpečnostní analytik Andor Šándor. Podle jeho názoru se zaměří na symbolické cíle vojenského a politického charakteru. Proto bude americký útok pouze raketový a letecký.

Hlavní tíha spojenecké akce bude ležet na americké armádě. "V Libyi se Francie a Velká Británie rychle zadýchaly, bez americké pomoci by to měly komplikované," popisuje dosavadní zkušenosti Šándor. Přinášíme přehled toho, co můžou Američané i Syřané při vojenském střetu využít.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.