Ministři zahraničí Ligy arabských států vyzvali v neděli večer v Káhiře OSN a mezinárodní společenství, aby převzaly odpovědnost za vývoj v Sýrii v době, kdy několik zemí chystá vojenský úder proti syrskému režimu obviňovanému z použití chemických zbraní.

Ve stejném duchu se na zasedání vyjádřila Saúdská Arábie, když vyzvala světové společenství k použití všech nezbytných prostředků k zastavení násilí páchaného syrským režimem.

Zároveň upozornila, že jakýkoliv nesouhlas s mezinárodní akcí by režim povzbudil k dalším zločinům.

Předseda syrské opoziční koalice Ahmad Džarba na zasedání apeloval na arabské ministry zahraničí, aby podpořili připravovaný vojenský zásah několika západních států proti syrskému režimu obviněnému z použití chemických zbraní.

"Přišel čas vyzvat světové společenství, aby neslo svůj díl odpovědnosti a učinilo odstrašující opatření, které by tuto tragédii zastavilo," uvedl saúdskoarabský ministr zahraničí princ Fajsal ibn Abdal Azíz Saúd.

Zdůraznil, že útok na Sýrii plánovaný americkým prezidentem Barackem Obamou nelze srovnávat s intervencemi v Iráku a Afghánistánu. "Tentokrát to nebudou žádné pozemní jednotky, ale pouze raketové útoky," prohlásil.

Související