Léto bylo mimořádně slunné a teplé, rekordy ve výrobě elektřiny v solárních elektrárnách se nekonají. Vysoké teploty totiž snižují účinnost solárních panelů. Vyplývá to z vyjádření energetické společnosti ČEZ i Energetického regulačního úřadu.

"Po nepříznivých jarních  měsících a deštivém začátku léta přišly skutečně dny s vysokými hodnotami osvitu. Zároveň však panovaly tropické teploty vzduchu, které způsobují snížení účinnosti panelů, a v konečném důsledku tak nižší efektivitu výroby fotovoltaických elektráren. O rekordech ve srovnání s uplynulými roky se proto letos nedá hovořit," řekl IHNED.cz Martin Schreier, mluvčí Skupiny ČEZ pro obnovitelné zdroje.

V článku se dále dozvíte

  • Voda, biomasa a až potom slunce. Často skloňovaný solární boom nemění pořadí obnovitelných zdrojů. U největší české energetické společnosti ČEZ stále s velkým náskokem vedou vodní elektrárny. Ty fotovoltaické navíc letos paradoxně doplatily na tropické léto.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE.
Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru