Úterní jednání v Senátu, kde se ministr zahraničí John Kerry snažil přesvědčit všechny přítomné, že je vojenský zásah v Sýrii nutný, trvalo dlouhé tři a půl hodiny.

Během nich na odpovědi nerozhodnutých senátorů odpovídal střídavě s Kerrym ještě ministr obrany Chuck Hagel a předseda sboru náčelníků štábů generál Martin Dempsey.

Americká média ale vedle samotného výsledku hlasování nejvíce zaujal John McCain, jeden z nejhlasitějších senátorů, který se v posledních dnech vyjadřoval k situaci v Sýrii už několikrát.

Republikán totiž během jednání o možném válečném řešení konfliktu hrál na svém iPhonu poker. Snímek, který pořídila reportérka listu The Washington Post, se rychle dostal na sociální sítě. A uživatelé McCaina nešetřili.

Sám arizonský senátor později na Twitteru napsal: "Jaký skandál! Chytili mě, jak si během více než tříhodinového slyšení v Senátu hraji na iPhonu – a nejhorší je, že jsem prohrál!"

Stanici CNN později řekl, že opravdu chtěl po celou dobu jednání dávat pozor, co říkají jeho kolegové. "Chvílemi jsem se ale trochu nudil a potřeboval se odreagovat...," vysvětloval.

"To nejhorší ale je, že jsem během té hry prohrál tisíce dolarů," dodal senátor s tím, že šlo jen o fiktivní peníze.

John McCain je dlouhodobý zastánce možné intervence v Sýrii. Po pondělním setkání v Bílém domě prohlásil, že Obamův plán podpoří, pokud skutečně dokáže "zvrátit situaci na bitevním poli".

Američtí senátoři během jednání posvětili Obamovu akci vojenské intervence v Sýrii. Ovšem za podmínek, že do operace, která má trvat maximálně 60 dní plus v případě nutnosti prodlouženo o dalších 30 dní, nezasáhnou pozemní vojska americké armády.

John McCain hraje poker při slyšení v Senátu

 

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.