Prezident Barack Obama je o nutnosti vojenského zásahu v Sýrii v rámci odvety za použití chemických zbraní armádou přesvědčen. Klíčové senátory pro zásah už získal a příští týden o jeho plánu bude rozhodovat Sněmovna reprezentantů.

Z řad spojenců má zatím na své straně jen Francii, která nechce čekat na schválení Rady bezpečnosti OSN a na výsledky inspekce vyslaně do Damašku, a Ligu arabských států. Ostatní se více či méně staví k celé situaci přinejmenším opatrně.

Sýrie se na útok ale už připravuje. Protiraketové střely jsou v pohotovosti, armádní jednotky se stěhují ze základen a citlivý materiál přesouvají do soukromých rezidencí, píše magazín Time.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.