Pod dětským kabátkem se skrývá pažba pušky s dobře viditelnou spouští. Nese ji chlapec sotva desetiletý, který když zjistil, že byl spatřen, dává se na útěk. Náhle mizí v průchodu na předměstí Brecce v Neapoli a za pár minut už odsud odjíždí na kole. Aniž by ztrácel čas, vstupuje do jednoho z barů, aby tam dal echo několika mužům, kteří rychle vybíhají ven.

Stalo se to při jedné cestě na východní periferii Neapole Gianturco, kam se reportéři italského listu Corriere della Sera vypravili zdokumentovat fenomén prostituce nezletilců. Říká se, že mnoho prostituujících chlapců a děvčat pochází právě odsud. Je to pochmurné místo, které se podobá chudinským čtvrtím v Nairobi nebo v Riu de Janeiro. Je to místo přeplněné odpadky a hemžícími se krysami, kde děti na kolech sjíždějí slalom mezi rezivějícími sudy, železným šrotem a exkrementy. Často tam ale míří nebo odsud vyjíždějí luxusní vozy.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.