Barack Obama má jasný plán: chce potrestat syrský režim za použití chemických zbraní proti civilistům. Pokud k tomu skutečně dojde, bude to rychlý omezený útok, který armádu Bašára Asada oslabí, jeho režim ale nesvrhne.

Sýrie se může bránit velmi dobrou protivzdušnou obranou, která zahrnuje moderní zbraně dodávané Ruskem. Otázkou zůstává, jestli bude syrská armáda nějak reagovat, nebo ne, říká Lukáš Visingr, vojenský a bezpečnostní analytik a publicista.

"V první fázi se hovořilo jen o úderu střel s plochou dráhou letu Tomahawk, které budou odpáleny z lodí ve Středozemním moři. Podle posledních informací to ale vypadá, že by se mohly zapojit také strategické bombardéry B-1, B-2 a B-52 s dalšími střelami s plochou dráhou letu. Nejedná se ovšem o Tomahawky," upřesňuje Visingr.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.