Od pondělí visí ve všech francouzských státních školách barevný seznam. V 15 bodech tzv. "Charta sekularizace" žákům a personálu připomíná hlavní pravidla společného soužití ve školním prostředí s důrazem na francouzské hodnoty.

Zdůrazňuje oddělení církve a státu, svobodu vyznání a učitele vyzývá ke striktní náboženské a politické neutralitě při vykonávání jejich pracovních povinností.

Nové nařízení se netýká téměř 9 tisíc soukromých školních zařízení, která vzdělávají dva miliony dětí.

Plakát s hesly "Republika je laická. Škola je laická" představil francouzský ministr školství Vincent Peillon. Během pondělního setkání s médii v lyceu Samuela Becketta ve městě La Ferté-sous-Jouarre několikrát upozornil, že cílem Charty "není boj jedněch proti těm druhým, ale boj proti těm, kteří chtějí jedny a druhé postavit proti sobě."

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.