Službu Instagram kromě obyčejných lidí aktivně používají jako funkční nástroj obchodníci k prodeji doslova čehokoli, organizace jako například Evropský parlament i představitelé různých států, včetně syrského prezidenta Bašára Asada nebo čečenského vůdce Ramzana Kadyrova.

Od minulého týdne se k nim připojil i americký Národní úřad pro letectví a kosmonautiku (NASA). Na svém profilu má zatím jen osmnáct fotek, každá z nich se ale líbí hned několika tisícům uživatelů, kteří pod nimi zanechávají stovky komentářů.

Podívejte se na některé snímky na Instagramu NASA:

Nejúspěšnější je stále snímek planety Země ze 7. září 2013 pořízený meteorologickou družicí (Geostationary Operational Environmental Satellites - GOES), která se pohybuje nad rovníkem. Líbí se více než 19 tisícům lidí.

 

Ve středu 11. září uplynulo přesně 12 let od chvíle, kdy se po nárazu letadel unesených teroristy zřítily věže newyorského World Trade Center. NASA proto ve vzpomínce na oběti útoku zveřejnila snímek, na kterém je vidět, jak z hořících budov na Manhattanu stoupá hustý dým.

 

Fotka zachycující páteční start kosmické sondy Lunar Atmosphere and Dust Environment Explorer (LADEE) k Měsíci. Jejím úkolem je shromažďovat informace o lunární atmosféře, podmínkách u povrchu i vlivu měsíčního prachu na životní prostředí.

 

V pátek 6. září NASA slavila den Měsíce na Instagramu. A při té příležitosti zveřejnila snímek vzdálenější strany Měsíce, který pořídila kamera sondy Lunar Reconnaissance Orbiter (LRO).

 

Stejný den se na Instagramu objevily další snímky Měsíce. Na této fotce pořízené posádkou Expedice 28 na Mezinárodní vesmírné stanici ISS se téměř "dotýká" oranžově zbarvené troposféry.

 

Členové Expedice 36 ve středu 11. září po pěti a půl měsících na ISS přistáli se svým Sojuzem TMA-08M na Zemi. Ruské helikoptéry s pátracími týmy na snímku den před tím létaly nad kazašskou stepí.

 

Hubblův vesmírný teleskop ve vzdálenosti přes 110 milionů světelných let od Země zachytil spirální galaxii IC 2560, která je součástí shluku více než 200 galaxií nazývaného Antlia.

 

Zbývá vám ještě 0 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se