Na severozápadě Keni se rozprostírá distrikt Turkana, nejchudší a nejméně rozvinutá oblast země pokrytá polopouští. Právě tady ale díky novým technologiím objevili zásoby miliard litrů vody, informoval list The Guardian.

Ministryně životního prostředí, vodních a přírodních zdrojů mluví o nesmírně významném objevu. "Není to příliš hluboko a nebude to ani tak nákladné, abychom ji získali," prohlásila Judy Wakhunguová.

Keňská vláda po tomto úspěchu chce georadary použít ke zmapování celého území. A doufá, že objeví další zásoby vody. "Těší nás, že můžeme vytvořit národní mapu všech vodních zdrojů," říká ministryně.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.