Německá politická scéna má oproti české jednu výhodu. Přísnější konkurenční boj. Muži (a ženy), kteří se perou o kancléřské křeslo, mají za sebou často vládu v zemi, která se velikostí nejméně rovná Česku - a přitom ještě neopustili krajskou úroveň.

Proto si také němečtí zemští premiéři stěžovali, že jejich protějšky v Česku jsou krajští hejtmani - a to je úplně jiná váha.

O vládu nad osmdesátimilionovou zemí se teď za německé sociální demokraty (SPD) uchází úsečný, pohotový a někdy až brutálně přímý muž, který od roku 2002 tři roky vládl více než sedmnáctimilionovému Severnímu Porýní - Vestfálsku. Rodilý Hamburčan, syn architekta a dánské matky, obdivovatel Willyho Brandta. Kancléřský kandidát SPD Peer Steinbrück.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.