Závodní roztleskávání, neboli cheerleading, způsobuje dvě třetiny všech vážných sportovních zranění, která utrpí dívky ve Spojených státech. S tímto závěrem přišla nová studie Asociace amerických pediatrů.

Autoři výzkumu vycházeli mimo jiné ze statistických údajů, které hovoří jasně. U středoškolaček a vysokoškolaček věnujících se roztleskávání stoupl počet zranění z 4954 v roce 1980 na 26 786 v roce 2007.

Cheerleading si pak na své konto připsal 66 procent všech "katastrofických" zranění dívek v tomto věku. Do této kategorie spadají úrazy končící trvalým poškozením zdraví.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.