Kolumbie svolila, že zaplatí 15 milionů dolarů, aby urovnala soudní spor se sousedním Ekvádorem. Roztržka začala kvůli údajným škodám, které způsobila Kolumbie na společné hranici během práškování zacíleného na hubení rostlin koky.

Kolumbijští a američtí piloti každoročně práškují herbicidy obrovské plantáže koky za účelem snížení produkce kokainu, který se z koky vyrábí.

Oznámení o vypořádání sporu, jenž v roce 2008 vyvolal Ekvádor u Mezinárodního soudního tribunálu v Haagu, přinesly vlády obou států minulý týden v pátek.

Kolumbijské ministerstvo zahraničí v prohlášení sdělilo, že přátelská dohoda zahrnuje peníze na podporu ekonomického rozvoje v ekvádorské příhraniční oblasti.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.