Ron Shaich, zakladatel a šéf amerického řetězce kaváren s pekárnami a restauracemi Panera Bread vydělává okolo 3 milionů dolarů ročně. Minulý týden se ale rozhodl, že se zapojí do národní výzvy SNAP Challenge a zkusí si celý týden žít ze stejné částky, jakou mají v průměru k dispozici rodiny závislé na potravinových lístcích.

Vypravil se na nákup. Namísto supermarketů, na které je zvyklý, ale zamířil do jednoho z diskontů a nakoupil tam "neznačkové" potraviny. Jen aby se vešel do přísně stanoveného rozpočtu.

Ten činí 4,50 dolaru na den (v přepočtu 87 korun), má tedy k dispozici přesně 31,50 dolaru na celý týden. Aby zprostředkoval své dojmy, zážitky i praktické informace co nejvěrohodněji, vše si poctivě zapisuje na svůj blog na síti LinkedIn.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.