V neděli v Německu proběhnou parlamentní volby. Současná žluto-černá koalice a kancléřka Angela Merkelová podle výsledků několika průzkumů lehce ztrácí. S tím média stále více zmiňují kandidáta na její místo – sociálního demokrata Peera Steinbrücka.

Muže, který má ve své kanceláři nespočet nosorožců a který, když mluví o Merkelové, si nebere nejmenší servítky.

Kdo proti komu a s kým

Současná vládní koalice CDU/CSU s FDP podle některých průzkumů lehce ztrácí. Evropě nabízí kontinuitu, není ale už příliš ochotná pomoci zadluženému jihu. Leda za velmi přísných podmínek. Pokud bude vést Německo i po nedělních volbách, nebudou se zvyšovat daně, možná dokonce lehce klesnou, a složení vlády se obmění jen nepatrně.

Merkelovou ale může děsit sílící vliv sesterské CSU, která v Bavorsku minulý týden pod vedením Horsta Seehofera získala absolutní většinu a žádá zavedení mýtného na dálnicích, což by se dotklo všech zahraničních dopravců. Včetně těch českých.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.