Ještě v minulých volbách mohli němečtí voliči svým taktickým hlasováním výrazně ovlivnit jejich celkový výsledek. Tuto neděli to mají mnohem těžší, i když to není úplně nemožné.

Ve Spolkové republice má každý volič k dispozici dva hlasy. První se odevzdává ve prospěch kandidáta či kandidátky usilující o přímý mandát v jejich volebním obvodě, druhý patří jejich oblíbené straně. O složení Bundestagu, a tedy i o sestavení příští vlády po letošní reformě volebního zákona rozhodují druhé, tedy ryze stranické hlasy.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.