Fotbal je pro Afghánce tím, čím je kriket pro Indy nebo hokej pro Čechy - náboženstvím. A Islam Amiri je jejich modla. Před jeho skromným bytem v Kábulu na něj čekají desítky lidí, někteří i uvnitř. "Vyprávěj nám historky ze zápasů," prosí starší muž Amiriho, který se steží může do vlastního bytu dostat. "Vždyť jste to všechno viděli v televizi," odpoví s úsměvem Amiri.

Moment, který zachytil časopis TIME, je pro Afghánistán i Amiriho příznačný. Vztah Afghánců k fotbalu a Amirimu je trochu šílený, ale zároveň plný obdivu. Když se tamní fotbalový tým vracel s prvním velkým vítězstvím z turnaje Jihoasijské fotbalové federace v Nepálu, vítal je národní stadion, který zaplnily desítky tisíc lidí.

Fotbalisté totiž došli k prvnímu velkému mezinárodnímu titulu a zemi, která se pomalu sbírá z desetiletí válek, tak dodali potřebnou vzpruhu.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.