Čínská politika jednoho dítěte pomalu, ale jistě přináší do východní země závažný problém. Je jím nedostatek žen a tím pádem i nedostatek nevěst pro čínské muže. Těch se v Číně rodí stále více, než jejich ženských protějšků, na sto žen připadá 118 až 120 mužů. Důvodem je hlavně zvyk, že syn se postará o svoje staré rodiče. Dcera tak pro ně nezaručuje jistotu, že o ně bude ve stáří postaráno. Spolu s politikou jednoho dítěte se pak mnoho Číňanek rozhodne jít na potrat, když zjistí, že čekají dívku.

A s tím tedy začínají problémy mladých Číňanů toužících po svatbě. Chybí jim totiž nevěsta. Tamní ženy začínají být více a více náročné na budoucího ženicha. Snad důležitější než vzhled a povaha bývá jeho materiální zajištění. Pokud nemá muž vlastní byt ve městě nebo dům na venkově, je pro něj hledání přijatelné ženy mnohem těžší.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.