O vesnici Ščelykovo v kostromské oblasti jsem slýchal od různých moskevských známých již roky. Podle frází jako "oni se znají ze Ščelykova", "to jsou naši, Ščelykovští" a podobně jsem si představoval jakési magické místo obývané členy jakési neformální sekty. Inu, částečně je to pravda.

V devatenáctém století patřila vesnice Ščelykovo spolu s dalšími obcemi šlechtici Alexandru Ostrovskému, známému autorovi desítek divadelních her, jehož jméno je spojeno s moskevským Malým divadlem.

Po říjnové revoluci právě toto divadlo získalo zkonfiskovaný dům rodiny Ostrovských a zřídilo si v něm sanatorium pro své pracovníky. Od šedesátých let si herci začali v okolí kupovat chalupy a postupem času se tam tak vytvořila velmi specifická komunita.

Zatím jste si přečetli 50 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.