Blízký východ je od konce druhé války permanentním ohniskem konfliktů. Nejinak tomu bylo i v roce 1973, kdy se Izrael musel vypořádat s atakem arabských států pod kuratelou Sovětského svazu.

Jak dlouho trvala jomkippurská válka?

Boje začaly ve 14.00 6. října 1973 v den nejvýznamnějšího židovského svátku Jom Kippur (den smíření). Egyptská armáda zaútočila na jižní frontě, Syřané na Golanských výšinách. Izrael se tak tradičně ocitl v kleštích mezi arabskými spojenci. Po počátečních úspěších Arabů se situace na bojišti otočila a iniciativu převzaly Izraelské obranné síly. Po intervencích SSSR začalo platit příměří mezi Araby a Izraelci 25. října 1973.

 

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.