Švýcarský generální prokurátor Michael Lauber neskrýval po rozsudku radost. „Bude to ještě trvat měsíce, pokud ne roky,“ naznačil ale, že konec je stále v nedohlednu.

Soud vyhověl obžalobě, odsoudil exmanažery k nepodmíněným trestům. Berete to jako velké vítězství?

Myslím, že toto rozhodnutí je signálem, že Švýcarsko netoleruje zneužívání svých finančních struktur k praní špinavých peněz. A je nutné říct, že aby takové vyšetřování skončilo úspěšně, byla klíčová mezinárodní spolupráce.

Co se bude dít dál? Čekáte se, že se druhá strana odvolá?

Neumím věštit z křišťálové koule, ale tohle je velmi složitý, několik let trvající případ, takže si nemyslím, že jsme svědky konce, že tohle je poslední krok. Je to ale velmi důležitý moment procesu. Počkáme si teď, až dostaneme rozsudek písemně, pečlivě ho zanalyzujeme, což jistě udělají i obhájci, a pak se uvidí, co bude dál. Nemyslím ale, že to jen tak skončí.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.