Něco málo přes sto kilometrů západně od tuniských břehů leží Lampedusa, středomořský ostrov, který se v posledních letech pro africké uprchlíky stal nadějí na lepší život. Především pro ně je ale vstupní bránou do Evropy.

Místní uprchlické centrum obehnané plotem s maximální kapacitou okolo 800 míst je věčně přeplněné. Mnozí z utečenců tak čas tráví v ulicích města, chodí do kaváren a baví se s ostatními obyvateli ostrova.

Před dvěma týdny k nim přibylo dalších 150 přeživších z potopené lodi, v jejíž troskách zahynulo na 350 lidí. Pobřežní hlídka a námořnictvo od té doby nahlásilo další desítky zachráněných uprchlíků z potápějících se plavidel.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.