Předseda Interu Milán Massimo Moratti prodal svůj většinový podíl v klubu. Jeho novým majitelem se stal indonéský obchodník Erick Thohir, jenž za 70procentní podíl údajně zaplatí 350 milionů eur, což je téměř devět miliard korun.

"Všechno už bylo podepsáno. Jednání chvíli trvala, ale myslím, že se jedná o férový obchod," uvedl Moratti.

 

 

Fotbalový klub s více než stoletou tradicí odkoupila mezinárodní společnost International Sports Capital, kterou nepřímo vlastní trio indonéských obchodníků Erick Thohir, Rosan Roeslani a Handy Soetedjo.

V obchodních zájmech Ericka Thohira přitom dominuje mediální a zábavní průmysl, jeho mediální koncern Mahaka Media vlastní noviny, časopisy, televizní a rozhlasové stanice.

Thohir se angažuje ve sportu také ve své rodné zemi, kde působí jako viceprezident indonéské olympijské komise.

Inter je druhým italským klubem se zahraničním vlastníkem

Podnikatel se sídlem v Jakartě, jenž je také spolumajitelem amerického basketbalového klubu Philadelphia 76ers a fotbalového D.C. United, se stal druhým zahraničním vlastníkem týmu v nejvyšší italské fotbalové lize.

Prvním klubem, který přenechal majoritní podíl zahraničním majitelům, byl AS Řím. V roce 2011 ho převzala skupina investorů z Bostonu.

Zatím není jasné, zda Moratti, jenž svůj podíl v klubu získal v roce 1995, zůstane v předsednické funkci.

Inter pod jeho vedením vyhrál v letech 2005 až 2010 pět z celkových osmnácti titulů v historii klubu. Před třemi lety navíc Nerazzurri získali za jeho působení po triumfu v Italském poháru a Lize mistrů prestižní treble.

Související