Čím dál více států v USA povoluje sňatky homosexuálů. Někteří lidé pracující ve svatebním "průmyslu" ovšem odmítají pro tyto páry pracovat, zejména z náboženských důvodů. Narážejí ovšem na antidiskriminační zákony.

Průlomový je srpnový rozsudek soudu v Novém Mexiku, podle kterého fotosalon v Albuquerque porušil zákon, když odmítl zdokumentovat velký den jednoho lesbického páru.

Majitelé salonu Elane, Elaine a Jonathan Hugueninovi, při sporu argumentovali tím, že by neměli být nuceni pořizovat "pozitivní a souhlasné" záběry obřadu, který oni sami považují za nežádoucí. Podobné případy čekají na rozhodnutí soudu i v Coloradu, New Yorku, Oregonu nebo Washingtonu.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.