Papež František je velkým fotbalovým fanouškem a stejně jako další představení církve i on věří, že sportovat je dobré pro tělo i duši.

Poslední snahou Vatikánu v této oblasti je ukázat, že existují i jiné sporty než fotbal. A prosadit se v kriketu. V rámci dialogu se světem chce sestavit svůj první kriketový tým, který se už za pár měsíců utká s mužstvem anglikánské církve.

Nový tým se bude jmenovat Kriketový klub sv. Petra a počítá s tím, že jeho barvy budou hájit i kněží a seminaristé z katolických škol, kteří pocházejí ze zemí, kde kriket milují – jako Austrálie, Indie, Pákistán nebo JAR – a kteří v současnosti žijí a studují přímo v Římě.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.