Pohled podobný tomu, jaký se loni otevřel dobrodruhovi Felixi Baumgartnerovi předtím, než seskočil z rekordní výšky 39 kilometrů, si za tři roky bude moci užít každý, kdo zaplatí 55 tisíc eur (asi 1 375 000 korun) a nechá se heliovým balónem vynést ve speciální kabině do stratosféry.

"Kdo uvidí Zemi z temnoty vesmíru, lépe pochopí, jak jsme s ní spjati," myslí si Jane Poynterová z arizonské společnosti World View Baloon Enterprises, která kuriózní lety nabízí. První je naplánovaný na rok 2016, "letenky" se ale začnou prodávat už za několik měsíců.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.