Softwarová společnost Adobe Systems připustila, že hackeři se dostali k datům na více než 38 milionech účtů uživatelů jejích produktů. Informoval o tom britský list The Guardian.

Narušení bezpečnosti dat je tak mnohem rozsáhlejší, než firma uváděla po jeho odhalení zhruba před měsícem, kdy hovořila o třech milionech napadených účtů.

Společnost, která poskytuje například programy Photoshop a Acrobat, rovněž uvedla, že hackeři ukradli část zdrojového kódu editovacího softwaru Photoshopu.

Firma Adobe Systems útok odhalila 3. října a oznámila, že hackeři získali informace o kreditních kartách a další údaje ze zhruba tří milionů účtů.

Společnost rovněž uvedla, že hackeři získali přístup k nespecifikovanému počtu identifikačních čísel a šifrovaných hesel ze zvláštní databáze. Nyní oznámila, že z databáze bylo ukradeno kolem 38 milionů záznamů.

Počátkem října společnost rovněž informovala, že útočníci ukradli zdrojové kódy k produktům Acrobat, ColdFusion and ColdFusion Builder. Mluvčí firmy Heather Edellová řekla, že hackeři pravděpodobně získali přístup také k mnoha neplatným nebo neaktivním identifikačním číslům k účtu.

Expert na kybernetickou bezpečnost Marcus Carey, jenž dříve spolupracoval s americkou Národní bezpečnostní agenturou (NSA), upozornil, že ukradená hesla mohou hackerům sloužit k proniknutí do jiných účtů, protože mnoho uživatelů internetu používá stejná hesla pro přístup k různým službám.

Poklad pro další útoky

"Je to poklad pro budoucí útoky," řekl Carey.

Podle Edellové si firma Adobe Systems není vědoma žádné následné nepovolené aktivity na účtech Adobe v souvislosti s útokem. Mluvčí však nedokázala říct, zda byly ukradené údaje z kreditních karet a hesla zneužity k dalším útokům proti uživatelům produktů Adobe nebo k provádění jiných kybernetických zločinů.

"Naše vyšetřování stále pokračuje," uvedla Edellová. "Očekáváme, že úplné vyšetření nějakou dobu potrvá," dodala mluvčí Adobe.

Související