Jihokorejská vláda se hádá kvůli regulaci on-line her. Zákonodárci tamní vládní strany chtějí omezit jejich hraní, zejména kvůli škodlivým dopadům na sociální život závislých hráčů.

Ministerstvo pro vědu, informační technologie a plánování budoucnosti to ovšem odmítá a argumentuje, že právě internetové hry jsou jedním z důležitých faktorů, které pomáhají z Jižní Koreje budovat softwarové impérium. Korejci skutečně pokládají on-line hry za jeden z nejsilnějších kreativních exportních artiklů.

Poslankyně vládní konzervativní strany Saenuri, Shin Eui-jin, od dubna usiluje o přidání nadměrného hraní on-line her na oficiální seznam závislostí. To by podle The Wall Street Journal státu umožnilo na herní průmysl více dohlížet.

V jihokorejském parlamentu už na projednání čeká jiný zákon, který po softwarových studiích požaduje 1 procento z jejich ročních tržeb. Povinný příspěvek by putoval do speciálního fondu na podporu lidí bojujících se závislostí na online hrách.

Podle návrhu poslankyně Shin potřebuje přibližně 3,3 milionu Jihokorejců kvůli vysokému stupni závislosti odbornou pomoc.

 

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.