Šestnáctiletou Malalaj Júsufzaiovou nemá v lásce nejen Tálibán. Obrátili se proti ní i ředitelé pákistánských soukromých škol.

"Všechno okolo Malalaj se nyní vyjasňuje," prohlásil Adíb Džavedání, prezident Asociace vedení pákistánských soukromých škol. Ta nechala z knihoven 40 tisíc spřízněných školních zařízení odstranit knihu mladé bojovnice za právo na vzdělání. Asociace navíc apeluje na vládu, aby knihu vykázala z celostátních školních osnov.

"Podle mě reprezentuje Západ, ne nás," dodal Džavedání.

Představitele soukromého pákistánského školství rozlítilo, že biografie Já jsem Malalaj údajně dostatečně neprokazuje respekt k islámu. Například při zmiňování jména proroka Mohameda není připojen tradiční dodatek "mír s ním", jak je zvykem v mnoha muslimských zemích.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.