Čeští tenisté poprvé v historii obhájili triumf v Davisově poháru. Stejně jako před rokem získal rozhodující bod ve finále Radek Štěpánek, který dnes porazil v Bělehradu Dušana Lajoviče hladce 6:3, 6:1, 6:1 a výběr zastupujícího kapitána Vladimíra Šafaříka zdolal Srbsko 3:2.

Novak Djokovič - Tomáš Berdych 3:0 (6:4, 7:6(5), 6:2)
Dušan Lajovič - Radek Štěpánek 0:3
(3:6, 1:6, 1:6).

Konečný stav finálové série: 2:3.

On-line reportáž

On-line reportáž byla ukončena
13:00

Čtvrté utkání finále Davis Cupu v Srbsku mezi Novakem Djokovičem a Tomášem Berdychem by mělo začít ve 14:00.

13:30
K obhajobě titulu zbývá Čechům jediný krok

Čeští tenisté v sobotu jasně vyhráli čtyřhru 3:0 na sety a dostali se do vedení 2:1.

Připomeňte si ji zde.

13:50
Přesně před rokem slavili Češi v O2 areně

Takřka přesně na den před rokem si čeští tenisté užívali zasloužené ovace před domácím publikem v pražské O2 areně.

Zavzpomínejte na první titul po dvaatřicetiletech zde.

14:00

V bělehradské aréně už nastoupili oba aktéři na hrací plochu. Nyní čeká Berdycha s Djokovičem krátké rozehrání a pak už bude vše připraveno k zahájení duelu.

14:09
Utkání bylo zahájeno

Na podání je Novak Djokovič.

14:11
Djokovič na úvod nezaváhal

Srbská jednička na úvod udělala jedinou chybu, když namířila míček do autu. Jinak ale Djokovič kraloval a vede 1:0.

14:14
Berdych začal špatně, ale vývoj gemu otočil

Přestože Djokovič vedl při podání Berdycha už 30:0, dokázal se český tenista vzchopit a  za pomocí dvou es vyrovnal na 1:1.

14:19
Djokovič si servis také pohlídal

I Berdych dokázal soupeři při jeho podání nadělat problémy, přesto se světová dvojka ubránila a vede 2:1.

14:24
Berdych odvrátil dva brejkboly a srovnal

Tomáš Berdych sice prohrával 15:40, ale čtyřmi vítěznými míčky v řadě dokázal vyrovnat na 2:2.

14:28
Djokovič zpět ve vedení

Srbský tenista tentokrát neměl žádné problémy s uhráním si vlastního servisu a opět je ve vedení.

14:33
Český tenista dál drží krok

Tomáši Berdychovi se stále daří se světovou jedničkou držet krok, v polovině prvního setu vyrovnal na 3:3.

14:37
Novak opět ve vedení

Oba tenisté si dál drží svá podání. Berdych teď uhrál dva fiftýny, přesto to na Djokoviče nestačilo. Srbský hráč vede 4:3.

14:48
Berdych odvrátil čtyři brejkboly!

Tomáš Berdych sice prohrával při svém podání 0:40, ale dokázal srovnat a pak odvrátit ještě jeden brejkbol a po nervy drásajícím gemu je skóre opět vyrovnané. 4:4!

14:52
Srb opět odskočil

I devátá hra byla relativně vyrovnaná. Berdychovi se podařilo srovnat na 30:30, pak ale Djokovič zabojoval a v koncovce první sady vede 5:4.

15:08
Djokovič v závěru získal první set

Českému tenistovi se sice podařilo odvrátit tři setboly, na ten čtvrtý už ale nestačil. Po dlouhém gemu, který trval přes deset minut, se tak raduje Djokovič, který vyhrál první set poměrem 6:4.

15:10

Úvodní set se tak stal kořistí srbské jedničky. Tomáš Berdych sice celou první sadu držel se světovou dvojkou krok, v závěru se ale projevila zkušenost Novaka Djokoviče, který přesně po jedné hodině hry vyhrál 6:4.

15:17
I druhý set začal Djokovič lépe

Tomáš Berdych má mírné problémy s prostředníčkem, kde má zřejmě řezné poranění. První hru druhé sady si Djokovič pohlídal a vede 1:0.

15:20
Čistá hra pro českou jedničku

tomáš Berdych vyrovnal na 1:1 po čisté hře, v níž se mohl opřít především o svůj první servis.

15:22
Djokovič odpovídá stejnou mincí

Také Novak Djokovič si připisuje čistou hru a opět o gem vede. 2:1.

15:26
Berdych drží krok

Podobný průběh jako v prvním setu má i ten druhý. Tomáš Berdych srovnává na 2:2.

15:29
Srbský hráč opět ve vedení

Djokovič si ve druhé sadě bezpečně hlídá svůj servis, Berdychovi nedává ani "čuchnout". Česká jednička jde na podání za stavu 3:2 pro Srba.

15:34
Berdych srovnává na 3:3

Tomáš Berdych dál drží krok a vyrovnal na 3:3. V dalším gemu se bude hrát s novými balónky, český tenista si bere navíc novou raketu.

15:38
Djokovič je zase o krok napřed

Srbský tenista si opět bez větších problémů pohlídal vlastní podání a vede 4:3.

15:41
Oba tenisté si drží servis

Český hráč se opět mohl opřít o svůj servis a srovnává na 4:4.

15:47
Dva brejkboly Berdych nevyužil, Srb opět vede

Tomáš Berdych měl za stavu 40:15 ze svého pohledu dva brejkboly, ale Djokovič oba odvrátil a gem nakonec získal. Vede tak 5:4 a nyní se pokusí o stejný kousek, který se mu povedl v minulém setu.

15:53
Berdych si servis pohlídal a srovnal

I přes drobné problémy při vlastním podání dokázal Tomáš Berdych desátý gem uhrát a vyrovnává na 5:5.

15:57
Djokovič si zajistil minimálně tiebreak

Berdych dokázal nadělat srbskému soupeři při jeho servisu drobné trable, Djokovič si ale podání pohlídal a zajistil si minimálně tiebreak, neboť vede 6:5.

16:02
Berdych vybojoval tiebreak

Česká jednička sice prohrávala 0:30, výsledek ale otočila a proti Djokovičovi si zajistila tiebreak. Jako první bude servírovat Djokovič.

16:07
V polovině tiebreaku vede Berdych!

Tomáš Berdych má při výměně stran v tiebreaku jeden minibrejk k dobru, vede 4:2.

16:13
Djokovič otočil a vyhrál i druhý set

Tomáš Berdych měl za stavu 5:4 nalito na smeč, tu ale poslal lacině do autu. Vzápětí pak trefil ještě jednou deblový koridor a nabídl Djokovičovi setbol, který srbský tenista využil.

16:16

Vyrovnaný set se stal opět kořistí srbské jedničky. Novak Djokovič tentokrát sice Tomáše Berdycha o servis neobral, v tiebreaku ale nakonec zvítězil a zvýšil na 2:0 na sety. Podávat tentokrát začne Berdych.

16:23
Djokovič hned v úvodu Berdycha brejknul

Hned v úvodní hře třetí sady si Novak Djokovič proměňuje brejkbol a vede 1:0.

16:26
Srb stvrdil brejk

Bez větších problémů potvrdil Novak Djokovič předchozí brejk a vede už 2:0.

16:29
Berdych snižuje

Tomáš Berdych si tentokrát podání pohlídal a snižuje na 1:2.

16:37
Djokovič opět odskakuje

djokovič si bez problémů hlídá vlastní servis a opět vede o dva body.

16:39
Berdych se nevzdává

Český tenista snižuje na 2:3 a stále ho dělí jeden brejk od vyrovnání ve třetím setu.

16:42
Djokovič odskakuje po čisté hře

Srbská hvězda vede 4:2. Djokovič zaznamenal čistou hru a na kurtu vládne.

16:47
Další brejk pro srbskou jedničku

Novak Djokovič si připisuje druhý brejk ve třetím setu, vede 5:2 a jde podávat na vítězství v celém zápase.

16:52
Djokovič vítězí 3:0

Tomáš Berdych sice v prvních dvou setech Novaka Djokoviče trápil, nakonec ale nezískal ani sadu a prohrál 0:3. Za celkového stavu 2:2 bude muset rozhodnout Radek Štepánek.

17:31
Zápas Lajoviče se Štěpánkem byl zahájen

Nap odání český tenista.

17:36
Štěpánek začal nejhůř, jak mohl

Takový začátek si Radek Štěpánek rozhodně nepředstavoval. Hned v úvodní hře se totiž nechal od dušana Lajoviče brejknout a prohrává 0:1.

17:41
Česká dvojka si ale bere podání zpět

Dušanu Lajovičovi se nepovedlo stvrdit brejk a po sérii nevynucených chyb je srovnáno na 1:1!

17:45
Štěpánek otáčí vývoj

Radek Štěpánek se dostává do vedení 2:1, když si jako první z obou hráčů podržel vlastní servis.

17:56
Další brejk pro Štěpánka

Česká dvojka opět připravuje Lajoviče o servis! Radek Štěpánek vede 3:1 a míří na podání.

18:01
Štěpánek stvrdil brejk

Radek Štěpánek měl sice našlápnuto na čistou hru, po dvou chybách se ale Srbovi podařilo snížit na 30:40. Vzápětí si ale Štěpánek pomohl servisem, který následně proměnil ve vítězný míček, a vede už 4:1.

18:07
Lajovič poprvé udržel podání

Srbskému tenistovi se poprvé v utkání podařilo udržet servis a snížil na 2:4.

18:13
Srb bojoval, Štěpánek bodoval

Lajovičovi se sice podařilo vyrovnat ztrátu 0:40, Štěpánek pak ale při svém podání zahrál dvakrát dobře na síti a vede 5:2.

18:19
Lajovič odvrátil setboly

Štěpánek si dokázal vypracovat při Lajovičově podání setboly, všechny ale Srb odvrátil a nakonec snížil na 3:5.

18:22
První set pro Štěpánka!

Přestože Radek Štěpánek hned v úvodu přišel o servis, nakonec v prvním setu kraloval. Lajovič, který doplácí především na vlastní nepřesnosti, prohrál první sadu 3:6.

18:29
Lajovič ihned ztrácí podání

Druhý set začal přesně opačně než ten první. Radek Štěpánek bere svému srbskému soupeři servis a záhy vede 1:0.

18:35
Štěpánek potvrdil brejk

S mírnými problémy, ale přece. Radek Štěpánek potvrdil brejk a vede 2:0.

18:37
Brejk pro Štěpánka po čisté hře!

Ani jeden fiftýn nedovolil český tenista při Lajovičově podání a vede už 3:0!

18:43
Štěpánek nedává soupeři šanci

Radek Štěpánek si připisuje další pohodovou výhru v gemu a vede už 4:0.

18:48
Lajovič snižuje na 1:4

První gem ve druhém setu si až v páté hře připisuje i přes velké problémy Dušan Lajovič.

18:52
Srbský tenista nestačí

Radek Štěpánek si opět v poklidu pohlídal své podání a dělí ho jediný gem od vítězství ve druhé sadě.

18:55
Čechům zbývá jediný set od obhajoby

Pouze jeden gem dovolil Radek Štěpánek Dušanu Lajovičovi ve druhém setu a je hodně blízko vítězství v zápase, a tím pádem i obhajoby "salátové mísy"!

19:00
Štěpánek začal třetí set dobře

Český tenista vstoupil do třetí, doufejme poslední, sady dobře. Lajovičovi nedal žádnou šanci a vede 1:0.

19:04
Lajovič se nevzdává

Srbský hráč druhé stovky světového žebříčku si pomohl servisem a vyrovnal na 1:1.

19:09
I přes mírné potíže Štěpánek vede

Na 2:1 zvýšil Radek Štěpánek i přes to, že se dušan Lajovič trochu vzchopil. Na českého tenistu ale dnes rozhodně nemá.

19:13
Brejk pro Štěpánka. Je takřka rozhodnuto

Český tým je opravdu hodně blízko obhajobě! Radek Štěpánek brejknul Lajoviče a za stavu 3:2 míří na podání.

19:16
Snadné potvrzení brejku

Radek Štěpánek si opět bez problémů pohlídal servis a vede už o tři gemy 4:1.

19:21
Štěpánek má další brejk a jde podávat na vítězství

Další brejk si připisuje Radek Štěpánek a jde servírovat na vítězství v celém letošním Davis Cupu.

19:25
Češi obhájili Davis Cup!

Radek Štěpánek porazil Dušana Lajoviče hladce 3:0 a zajistil českým barvám obhajobu titulu v Davis Cupu!