Nový chrám za 145 milionů dolarů (asi 3 miliardy korun), ve kterém se budou učit, jak získat superschopnosti, otevřeli američtí scientologové včetně celebrit Johna Travolty a Toma Cruise.

Stavba budovy, která je nejvyšší ve městě Clearwater na Floridě, trvala patnáct let a církev tu bude mít k dispozici 35 tisíc metrů čtverečních.

Slavnostního otevření "svatyně" se mělo zúčastnit na deset tisíc lidí, nakonec ale dorazilo jen necelých šest tisíc scientologů. Před zraky veřejnosti je v sobotu střežila jak ochranka, tak vysoký plot.

Zda bude chrám volně přístupný někdy v budoucnu, není ostatně zatím jasné.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.