Zářivě růžový, s modrými klopami, jednoduchého střihu. Když Jackie Kenneydová vystoupila 22. listopadu 1963 v Dallasu z Air Force One, Texasané šíleli. Prezidentský pár vypadal dokonalý a sehraný jako nikdy a podíl na tom měl i legendární kostýmek ušitý podle návrhu Coco Chanel, který měla Kennedyová na sobě.

Tleskaly mu i davy na Dealey Plaza, kudy projížděla kolona s prezidentským párem. O pár chvilek později vystřelil Lee Harvey Oswald a šaty Jacqueline Kennedyové potřísnila krev jejího manžela. Zakrvácený růžový kostýmek se stal symbolem toho dne.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.