Z atentátu na amerického prezidenta J. F. Kennedyho, od nehož v pátek uplynulo 50 let, byl obviněn někdejší příslušník námořní pěchoty USA Lee Harwey Oswald. Procesu se ovšem nedočkal. Dva dny po atentátu ho při převážení z policejní stanice do věznice před televizními kamerami zastřelil Jack Ruby, majitel dallaského nočního klubu.

Sněmovní komise pro vyšetřování atentátu navíc později konstatovala, že Kennedyho vražda mohla být výsledkem rozsáhlého spiknutí.

Podezření, pro které nicméně neexistují jasné důkazy, nahrálo milovníkům konspiračních teorií. Podle 10 let starého průzkumu ABC News 70 procent Američanů věří, že za atentátem na Kennedyho nestál osamělý střelec. Sedm procent dotázaných je dokonce přesvědčeno, že Oswald v něm vůbec nefiguroval.

Kdo tedy zavraždil Johna Fitzgeralda Kennedyho? CIA, KGB, viceprezident Lyndon B. Johnson, mimozemšťané nebo ilumináti...

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.