Sto dnů po svém zvolení prezidentem Íránu Hasan Rúhání vystoupil v oslavném videu, které se ve středu objevilo na videoserveru YouTube.

Zhruba 30 milionů íránských uživatelů internetu ale tuto audiovizuální poctu neuvidí, protože hlavní internetové sítě včetně YouTube jsou v islámské republice cenzurovány, upozornil švýcarský web La Nouvelliste.

Hlavní problém jsou striktní náboženská pravidla. "Íránská státní televize zakazuje zveřejňovat videa s hudebními nástroji a zpívající ženy," vysvětluje komentář na YouTube.

Video o délce čtyř a půl minuty reprodukuje první projev prezidenta, zvoleného v červnu díky podpoře táborů umírněných a reformátorů, a verše z koránu podmalované tradiční perskou hudbou.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.