Mezinárodní agentura pro atomovou energii (MAAE) ve čtvrtek oznámila, že eviduje podezřelé aktivity přicházející z KLDR. Agentura konkrétně zmínila nukleární komplex v Jongbjonu, který je podle ní možná znovu v provozu. Informaci přinesl server chinadaily.com.cn.

Generální ředitel MAAE Jukia Amano sdělil Radě guvernérů na jednání ve Vídni, že satelitní snímky poukazují na možné známky opětovného uvedení do chodu. Reaktor je schopný produkovat plutonium sloužící k výrobě jaderných zbraní a KLDR ho vyřadila z provozu v roce 2008.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.