Nejen složité algoritmy, ale také reální zaměstnanci Facebooku rozhodují o tom, zda jsou příspěvky jeho uživatelů "neškodné".

Mluvit se o nich začalo v nedávné době i v souvislosti s kritikou, které Facebook čelil kvůli tomu, že se rozhodl zrušit a vzápětí znovu obnovit zákaz sdílení fotografií a videozáznamů zobrazujících násilí.

Krátce po zrušení tohoto omezení se totiž na síti znovu objevilo video, které už na jaře vyvolalo vlnu debat o svobodě sociálních médií. Zachycovalo, jak skupina mužů uřízla hlavu Mexičance, která zřejmě patřila k tamější narkomafii.

Společnost nakonec video stáhla, vysvětlila nicméně, že drastické záběry budou přípustné v případě, kdy nebudou sloužit k oslavě a propagaci násilí.

"Lidé často sdílejí podobný typ obsahu, aby ho odsoudili," uvedl ve svém prohlášení Facebook.

Teoreticky tak uživatelé mohou zveřejňovat cokoli, pokud přidají varování před drastickými záběry a zdůrazní, že danou věc odsuzují.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.