Mrtvé moře, jehož hladina ročně klesne až o jeden metr, má údajně zachránit potrubí přivádějící vodu z Rudého moře. Ekologové nicmémě varují, že hrozí poškození křehkého ekosystému oblasti.

Dohodu o vybudování přečerpávacího systému podepsaly v sídle Světové banky ve Washingtonu představitelé Izraele, Jordánska a palestinské samosprávy.

Izraelský ministr pro energetiku a místní rozvoj, Silvan Šalom, řekl, že dohoda je "průlomem po mnoha letech úsilí". O možnostech záchrany Mrtvého moře se země snažily dohodnout 11 let. "Není to nic míň než historický úspěch," citoval Šaloma britský Telegraph.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.