Tlumočníka do znakové řeči Thamsanqa Jantjieho někteří jihoafričtí neslyšící kvůli jeho podivnému výkonu na úterním pietním aktu za zesnulého Nelsona Mandelu označili za podvodníka. Používal prý nesrozumitelná a vymyšlená gesta.

Jantjie se ovšem brání, píše server BBC News. Jihoafrickým médiím řekl, že při ceremoniálu začal mít halucinace a slyšet hlasy. Schizofrenický záchvat mu tak údajně zabránil před tisíci účastníků aktu a miliony televizních diváků podat profesionální výkon.

"Nemohl jsem nic dělat. Byl jsem sám uprostřed velmi nebezpečné situace," vysvětlil Jantjie johannesburskému deníku Star.

"Snažil jsem se kontrolovat a nedat světu najevo, co se děje. Je mi to opravdu líto. Bylo to prostě dané situací, ve které jsem se nalezl," omluvil se tlumočník.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.