Američan Robert Levinson, který před téměř sedmi lety zmizel v Íránu, pracoval tehdy pro americkou CIA, a to v nedostatečně schválené misi. Dosud americké úřady tvrdily, že nyní 65letý Američan byl v Íránu jako soukromá osoba. Vláda USA na jeho spojení se CIA přišla již dříve, ale rozhodla se to tajit.

Uvedla to v noci na pátek agentura AP. Podle ní se jedná o jeden z největších skandálů CIA v posledním období.

CIA zaplatila podle AP Levinsonově rodině 2,5 milionu dolarů, aby se její spojení se zmizelým mužem nevyzradilo a aby se vyhnula soudní při. Tři dlouholetí analytici byli kvůli skandálu ze CIA propuštěni a dalších sedm bylo pokáráno.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.