"V Rusku těžko najdete místo, kde by nebýval sníh a kde by se neprovozovaly zimní sporty," tvrdí představitel ruské opozice Boris Němcov a dodává, že prezident Vladimir Putin přesto takové místo našel. "A co víc – rozhodl se zde uspořádat zimní olympiádu," říká Němcov.

Olympijské hry v ruském Soči proto budou zřejmě nejteplejší zimní olympiádou v historii. V pobřežním letovisku u Černého moře se totiž průměrné únorové teploty pohybují okolo sedmi stupňů Celsia.

A aby tak na sportovce nečekaly jen pláže a palmy, ale i sníh, museli si organizátoři her najmout firmu, která slibuje, že ho zajistí.

"Garantujeme, že na ZOH v Soči 2014 bude sníh – bez ohledu na počasí," prohlašuje výkonný ředitel finské společnosti Snow Secure Mikko Martikainen. "Může být přírodní, může být umělý, může být třeba i 'zrecyklovaný' z loňské zimy... Ale bude!" pokračuje Martikainen.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.