Od září vyučuje Vojtěch Bílý biologii a tělocvik ve Středoafrické republice (SAR). Město Bozoum, kde působí, je podobně jako zbytek země zmítáno konfliktem, který eskaluje od začátku prosince (viz box).

V SAR, především v metropoli Bangui a jejím okolí, zasahuje francouzská armáda a mírové sbory států Africké unie. Střet mezi převážně muslimskými rebely z hnutí Séléka a křesťanskými milicemi "anti-balaka" zemi dohnal téměř na pokraj genocidy.

Ve městě Bozoum bylo při nepokojích na konci prvního prosincového týdne zabito 40 lidí, podle Bílého šlo v drtivé většině o civilisty.

"Byl pátek okolo jedné odpoledne, zrovna jsme po obědě sklízeli ze stolu, když se v Bozoum a v jeho blízkém okolí začalo masivně střílet. Naše misie je na kopci, máme tak výhled na celé město. Tentokrát to nebyl hezký pohled," popsal pro IHNED.cz dvacetiletý dobrovolník.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.