Na zahájení zimní olympiády v Soči se nepodívá ani polský prezident Bronislaw Komorowski. Ujistil však, že mu nejde o bojkot her, považovaných za výkladní skříň režimu ruského prezidenta Vladimira Putina, obviňovaného z porušování lidských práv a pronásledování opozice.

I polský premiér Donald Tusk už dříve ohlásil, že se do Soči nechystá, ale že Polsko nebude hry bojkotovat.

"Je vidět, že hry začínají budit nejen sportovní, ale také politické emoce. Je proto asi vhodné připomenout, že mám jisté zásady ohledně styků s polskými sportovci a olympioniky. Setkávám se s nimi buď před olympiádou, anebo po ní, abych tlumočil naše naděje a podpořil víru v úspěchy dosažené pod naší vlajkou, anebo jim jménem celé společnosti poděkoval za výsledky. Nezamýšlel jsem ani nadále nezamýšlím odjet do Soči," vysvětlil teď svůj postoj Komorowski.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.