Vězněné členky ruské punkové skupiny Pussy Riot Marija Aljochinová a Naděžda Tolokonnikovová byly díky amnestii Vladimira Putina v pondělí propuštěny na svobodu. Za předvolební výtržnost v pravoslavném chrámu si Aljochinová odpykávala dvouletý trest ve vězeňském táboře IK-2 v Nižním Novgorodu a Tolokonnikovová stejně dlouhý trest v sibiřském Krasnojarsku.

Do vypršení trestu jim zbývalo čtvrt roku.

Pohublá, ale bojovně naladěná Tolokonnikovová při odchodu z krasnojarského vězení skandovala "Rusko bez Putina". Na svobodě chce pomáhat odsouzeným politickým vězňům. "S odchodem z vězení pro mě teprve všechno začíná. Hranice mezi svobodou a nesvobodou je v Rusku úzká, žijeme v autoritářském státě. Po osvobození na mně leží odpovědnost za ty, kdo ve vězení zůstávají," prohlásila.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.