Mezi ledovými krami v oblasti Antarktidy zůstává už od Štědrého dne uvězněná ruská loď Akademik Šokalskij. Na její palubě je 74 vědců, turistů a členů posádky.

Čínský ledoborec Sněžný drak, který ji měl zachránit v sobotu, narazil na silný led a musel se vydat zpět. V pátek večer už přitom byl ledoborec lodi na dohled.

Lidé na lodi teď spoléhají na australský ledoborec Aurora Australis. Sněžný drak ovšem zůstane nadále v pohotovosti a do případné záchranné operace se zapojí později.

Pokud se k lodi nepodaří dostat ani australskému plavidlu, které by mělo dorazit v pondělí ráno místního času, k evakuaci lidí poslouží pravděpodobně vrtulník na palubě Sněžného draku. 

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.