K první cestě lidí na Mars bez návratu na Zemi se přihlásilo 202 000 zájemců z celého světa. Do užšího výběru se však dostalo jen 1058 uchazečů. Sdělila to podle webu deníku Le Figaro nizozemská společnost Mars One, která unikátní výpravu slibuje. "Přestěhovat" na rudou planetu se podle ní nakonec bude moci jen 24 osob.

Dosud vybraní lidé pocházejí ze 107 zemí, především ze Spojených států (297 osob), Kanady (75 osob), Indie (62 osob) a Ruska (52 osob). Většina z nich je ve věku od 25 do 35 let. Je mezi nimi 586 mužů a 472 žen.

Přihlášku k osídlení Marsu si podalo také devět Čechů. Nejmladšímu z nich je 23 let, nejstaršímu 48 let. Jedna z přihlášených Češek pod jménem Lucy sdělila, že do užšího výběru postoupila.

"Pro spoustu z vás to bude šílenství, pro spoustu podvod, ale pravdou je, že jsem jednou z těch 1058 lidí, co vybrali do druhého kola (z asi 200 tisíc lidí, kteří se přihlásili) pro první lidskou cestu na Mars. Budu tu odteď informovat, jak to probíhá, co se děje atd. Za případnou podporu moc děkuju!" napsala na svém facebookovém profilu také další česká účastnice projektu Veronika.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.