Papež František přitáhl loni do Vatikánu o několik milionů návštěvníků více než jeho předchůdce Benedikt, a stal se tak jednou z hlavních atrakcí Věčného města. Vyplývá to z údajů vatikánských úřadů. Příliv poutníků a turistů by měl pomoci především římské ekonomice. Návštěvníci Říma totiž více než čtvrtinu svých peněz utrácejí za ubytování a ve Vatikánu nejsou hotely.

Františkových nedělních kázání a audiencí se pravidelně účastní více než sto tisíc lidí a italská policie proto musí zastavovat dopravu na ulicích vedoucích k Svatopetrskému náměstí, aby jimi mohli návštěvníci proudit.

Od březnového Františkova zvolení vydaly vatikánské úřady přes šest milionů vstupenek na papežovy mše a audience. U jeho předchůdce Benedikta stačilo za celý rok 2012 jen 2,3 milionu vstupenek.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Od zvolení nového papeže Františka do Vatikánu proudí ještě větší davy poutníků a turistů. Loni sem zavítalo o několik milionů návštěvníků více než za jeho předchůdce Benedikta. Papež, který prosazuje chudou církev, tak Vatikánu a Římu vydělává obří sumy.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.